Pinterest • 世界中のおしゃれアイデアまとめ

Pinterest でおしゃれアイデアをまとめましょう!

فرمان تأسيس كارخانه اتمى ايران به سرپرستى دكتر اكبر اعتماد و تحتِ نظر مستقيم پادشاهِ ايران پهلوى دوم در ١٨ اسپندماهِ سال ١٣٥٢صادر شد.

به چند زبان آشنایی داشت. ترکی، فارسی و عربی سخن ميگفت و فرانسوی و روسی را از بازرگانان فرانسه و روسیه آموخت. آدمى خشك انديش و خشک مذهب بود. با روحانیون به نیکی رفتار میکرد. با اهل شریعت با احترام و رافت میزیست. همیشه نماز میخواند. شبها گرچه خسته از کار زیاد بود، نماز شبش فراموش نمیشد. پس از مرگش، وی را به نجف اشرف بردند و در جوار آرامگاه امام اول شیعیان به خاک سپرده شد. بله، او محمد فرزند محمدحسن خان، معروف به "آقا محمد خان" بنيانگذار قاجاريه است كه بيش از ١٢٥ سال در ايران فرمانروايى كردند.

میرزا جلیل محمدقلی‌زاده بنیان‌گذار روزنامه ملانصرالدین بود كه دشمنان زیادی از مستبدین و ملایان برای او ساخت. ملانصرالدین نوشتارهایی داشت كه سبب مى شد تا خشك انديشان اسلامى به تکفیر و آزار مدیر، کارکنان و حتی فروشندگان آن دست بزنند. در بایگانی شخصی دست‌نوشته‌های جلیل محمدقلی‌زاده، نامهٔ یک مسلمان تندرو در ده قاسم‌کندی دیده می‌شود که محمدقلی‌زاده را با دشنام شدید تهدید به قتل و خونریزی کرده‌است.

History of Iran: Revolution of 1979 -Hijab is not mandatory

پهلوى بزرگ بنيانگزار دودمان پهلوى و ايران نوين

پهلوى دوم پادشاه به همراه رزم آرا نخست وزير

او بى ادعاترين سردارِ پيكار با امپرياليستِ جهانى در تاريخ ايران است. ✒️